Szkolenia
Zapisz się na szkolenie
Nazwa szkolenia
Modyfikacja zachowań kontekstowo niepoprawnych
Miejscowość / miejsce
Online
Data szkolenia
2021-03-13 - 2021-03-13
Prowadzący
Wojciech Modrzejewski terapeuta osób z autyzmem, trener TUS, SI, oligofrenopedagog. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi angażując się między innymi w przeprowadzanie interwencji kryzysowych, organizowanie wyjazdów terapeutyczno-wypoczynkowych, prowadzenie terapii ruchowej, treningów umiejętności społecznych oraz warsztatów i szkoleń z zakresu pracy nad trudnymi zachowaniami i różnorodnych form wsparcia dla osób z autyzmem.
Obecnie pracuje jako terapeuta dla stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem ,,Gepetto” w Koninie - bierze udział w projekcie mieszkań wspomaganych dla osób z autyzmem; jest kierownik projektu „Pomorska Farma Życia” w Garczu k/Kartuz w woj. pomorskim Fundacji „Pomóż mi żyć”; realizuje cykl szkoleń internetowych z TUS i Trudnych zachowań dla rodzin OzN – projekt Fundacji Damy Radę.
Adresaci szkolenia
Szkolenia przeznaczone dla osób, które pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężoną oraz ze spektrum autyzmu (autyzm, zespół Aspergera), w szczególności dla:
• nauczycieli• terapeutów• pedagogów i psychologów• rodziców• pracowników ŚDS, WTZ, DPS oraz• samorządowców i pracowników samorządu• stowarzyszeń i fundacji, które mają realny wpływ na kształtowanie warunków życia swoich mieszkańców.
Informacje o szkoleniu
Podczas warsztatów omawiane są kwestie dotyczące przyczyn występowania zachowań kontekstowo niepoprawnych, w szczególności zachowań agresywnych, autoagresywnych oraz destrukcyjnych. Szkolenie kładzie szczególny nacisk na stosowanie proaktywnych strategii zapobiegających powstawaniu zachowań kontekstowo niepoprawnych.
Podczas szkolenia omawiane są również reakcje emocjonalne jakie pojawiają się u opiekunów podczas sytuacji kryzysowej oraz sposobach radzenia sobie z nimi.
Każdy uczestnik zakończy warsztaty z konkretnym planem pracy, uwzględniającym strategie zapobiegające występowaniu zachowań oraz strategiami reaktywnymi- kiedy zachowanie wystąpi. W placówkach zostanie opracowany system, który pozwoli na podwyższenie jakości pracy nad podopiecznymi, którzy prezentują zachowania trudne.
Program szkolenia
***godziny szkoelnia mogą ulec wydłużeniuDzień pierwszy 28 listopada 9.00 - 14.00Dzień drugi 29 listopada 9.00-14.00
Organizator szkolenia
Organizatorem szkolenia jest firma SzkoleniaBehawioralne.pl
Pytania prosimy kierować pod nr tel. 696-454-905 lub mailowo: [email protected]
Koszt szkolenia
390zł
Dodatkowe informacje
Szkolenie realizowane w dniach 28-29 jest szkoleniem zamkniętym i bedzie realizowane tylko dla pracowników ŚDŚ dla osób ze spektrum autyzmu w ramach projektu "Dobre miejsce" RPO Województwa Podlaskiego Termin szkolenia ogólnodostępnego zaplanowany jest na 30-31 stycznia 2021 roku. Szczegóły i nabór wkrótce.